Alginian Sodu

Kwas alginowy to naturalnie wystepujący kopolimer kwasu mannurowego i guluronowego. Jest składnikiem ścian komorkowych wielu alg i trawy morskiej. Alginiany są to ekstrakty pochodzące z niektórych brunatnic (Kelp lub Macrocystis). Kelp jest powszechnie spotykane w północnym Atlantyku i Oceanie Spokojnym, a na wybrzeżu Kalifornii w dół przez Chile. Kwas alginowy występuje naturalnie w wodorostach. W procesie ekstrakcji i oczyszczania kwasu alginowego przekształcone w handlu funkcjonalnych alginiany sodu. Alginiany sodowe są wykorzystywane do produkcji ciepła stabilne żele i generować lepkość w różnych gotowych produktów spożywczych, termostabilne nadzienia owocowe, i sosów serowych.
Spośród soli kwasu alginowego wymienia sie Alginian sodu (E401) i Alginian wapnia (E404). \ Alginian sodu (E401) – dodatek żywnościowy, jest to sól sodoowa kwasu alginowego, otrzymuje się ją z wodorostów wyrzucanych na brzeg Atlantyku . Sól ta jest bezbarwna i bez smaku. Łatwo pęcznieje. Alginiany sodu rozpuszcza się w wodzie na ciepło i zimno, dostępne są w różnych zakresach lepkości z różnych właściwości żelujących. Alginian sodu roztwory są przekształcane, w obecności jonów wapnia (chlorek wapnia lub innej rozpuszczalnej w wodzie soli wapnia), alginian wapnia, w postaci stabilnej termicznie zżelowany.

Alginian wapnia (E404) jest to nierozpuszczalna w wodzie, galaretowata, kremowa substancja. Alginian wapnia wykorzystywany w przygotowania roznych rodzajów galaretek i substytutow serow i tluszczu w produkcji żywności.  

Nasze produkty

Karagen

Karagen składa się z naturalnych polisacharydów i występuje w strukturach określonych odmian czerwonych wodorostów.  W odróżnieniu od innych hydrokoloidów, karagen posiada  zdolność do tworzenia żeli wodnych przy bardzo niskich stężeniach.

Guma Konjak

Guma konjac składa się wysoko-molekularnego polisacharydu, który jest podobny do pektyny pod względem struktury i funkcji. 

Guma ksantanowa

Rozpuszczalny w wodzie, mleku, roztworach cukru, soli oraz 20% etanolu. Granulat lepiej dysperguje dając przeźroczyste, klarowne roztwory

Alginian Sodu

Kwas alginowy to naturalnie wystepujący kopolimer kwasu mannurowego i guluronowego. Jest składnikiem ścian komorkowych wielu alg i trawy morskiej.

Agar

Agar, agar-agar, polisacharyd zbudowany głównie z agarozy i agaropektyny, galaretowata, koloidalna substancja otrzymywana z glonów (krasnorostów występujących w oceanie indyjskim i w zachodniej części oceanu spokojnego).

Guma Arabska

Zestalony sok drzew akacjowych (np.Accacia Senegal) rozpuszczany w wodzie dla oczyszczenia, a następnie suszony (rozpyłowo) i mielony Polisacharyd, którego główny łańcuch tworzy galaktoza z bocznymi łańcuchami arabinozy, ramnozy i kwasu glukuronowego w stosunku 3:3:1:1

LBG

Mączka Chleba Świętojańskiego to mączka z bielma zmielonych nasion (bobów) drzewa szańczyna rosnącego w rejonie Morza Śródziemnego.

Pektyna

Pektyna występuje w wielu owocach, ale szczególnie bogate w pektyny są owoce cytrusowe i jabłka.

CMC

Karboksymetyloceluloza (CMC) lub guma celulozowa, jest stosowany jako modyfikator lepkości lub środek zagęszczający.