Karagen Kappa

Foodgum oferuje karagen kappa w dwóch postaciach: karagen rafinowany (E407) lub karagen pólrafinowany (E407a).  Specyfikacje, próbki oraz oferty cenowe są dostępne na życzenie klienta. Zapraszamy do kontaktu.


  • zwiększa zdolność do zatrzymywania wody w trakcie i po obróbce termicznej. Podwyższenie wydajności produkcji przez włączenie dużych objętości roztworu solanki do mięsa,
  • stabilizuje emulsję tłuszczu i białka w mięsie, zapobiegając tym samym oddzieleniu i w konsekwencji znacznie poprawia spójność cząstek mięsa i wygląd końcowego produktu mięsnego,
  • tworząc termo odwracalny żel pomaga przetwórcy mięsa utrzymać jakość produktów w całym cyklu przetwarzania i dystrybucji, w wyniku poprawy trwałości.

Nasze produkty

Karagen

Karagen składa się z naturalnych polisacharydów i występuje w strukturach określonych odmian czerwonych wodorostów.  W odróżnieniu od innych hydrokoloidów, karagen posiada  zdolność do tworzenia żeli wodnych przy bardzo niskich stężeniach.

Guma Konjak

Guma konjac składa się wysoko-molekularnego polisacharydu, który jest podobny do pektyny pod względem struktury i funkcji. 

Guma ksantanowa

Rozpuszczalny w wodzie, mleku, roztworach cukru, soli oraz 20% etanolu. Granulat lepiej dysperguje dając przeźroczyste, klarowne roztwory

Alginian Sodu

Kwas alginowy to naturalnie wystepujący kopolimer kwasu mannurowego i guluronowego. Jest składnikiem ścian komorkowych wielu alg i trawy morskiej.

Agar

Agar, agar-agar, polisacharyd zbudowany głównie z agarozy i agaropektyny, galaretowata, koloidalna substancja otrzymywana z glonów (krasnorostów występujących w oceanie indyjskim i w zachodniej części oceanu spokojnego).

Guma Arabska

Zestalony sok drzew akacjowych (np.Accacia Senegal) rozpuszczany w wodzie dla oczyszczenia, a następnie suszony (rozpyłowo) i mielony Polisacharyd, którego główny łańcuch tworzy galaktoza z bocznymi łańcuchami arabinozy, ramnozy i kwasu glukuronowego w stosunku 3:3:1:1

LBG

Mączka Chleba Świętojańskiego to mączka z bielma zmielonych nasion (bobów) drzewa szańczyna rosnącego w rejonie Morza Śródziemnego.

Pektyna

Pektyna występuje w wielu owocach, ale szczególnie bogate w pektyny są owoce cytrusowe i jabłka.

CMC

Karboksymetyloceluloza (CMC) lub guma celulozowa, jest stosowany jako modyfikator lepkości lub środek zagęszczający.